Jak się uczyć, to tylko od najlepszych!

W minionym tygodniu w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach gościliśmy jeden z najlepszych zespołów szkoleniowych w Polsce z Centrum Medycznego „Żelazna” działającego przy Szpitalu św. Zofii w Warszawie. Panie - Barbara Pilucik, dyrektor Przychodni Specjalistycznej św. Zofii oraz Magdalena Witkiewicz, położna z wieloletnim doświadczeniem zainaugurowały cykl szkoleń dla lekarzy i położnych z oddziału Położniczo - Ginekologicznego z salą porodową. Szkolenie zorganizował Tomasz Szary, nowy kierownik oddziału.

- Dbając o wysoką jakość świadczeń, Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach dokłada wszelkich starań, aby zapewnić naszym pacjentom, a w tym przypadku pacjentkom bezpieczeństwo oraz opiekę medyczną na najwyższym poziomie - mówił podczas rozpoczęcia szkolenia Grzegorz Kaleta, dyrektor naczelny szpitala.

W „podwyższaniu jakościowej poprzeczki” świadczonych usług medycznych starachowickiej lecznicy pomaga Robert Sowula, członek Zarządu Powiatu starachowickiego odpowiedzialny za sprawy szpitala, który uczestniczył w pierwszym dniu szkolenia. - Wspólnie z Grzegorzem Kaletą, dyrektorem szpitala oraz Tomaszem Szarym, kierownikiem oddziału Położniczo – Ginekologicznego z Salą Porodową, dokładamy szczególnych starań, aby podwyższyć kwalifikacje zawodowe pracowników tego oddziału. Jesteśmy przekonani, że przełoży na się to na jakość świadczonych usług. Chcemy, aby kobiety przychodzące na nasz oddział w niezwykle ważnej dla siebie chwili miały świadomość, że są pod fachową opieką. Tworzymy szpital na najwyższym poziomie poprzez zapewnienie naszemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek możliwości stosowania najnowszych osiągnięć medycyny. Dbamy o wysokie kwalifikacje i systematyczny rozwój naszego personelu, dlatego ustawicznie inwestujemy w szkolenia. Jako organ prowadzący Zarząd Powiatu dokłada wszelkich starań, aby modernizować i unowocześniać szpital zarówno pod względem sprzętowym, merytorycznym, ale także i mentalnym. Zwiększeniu empatii personelu szpitala, tak by szpital był blisko ludzi i ich problemów.

Nasza kadra wzięła udział w dwudniowym kursie dokształcającym „Aktywne prowadzenie porodu, pozycje wertykalne w porodzie”. - Posiadanie bogatych umiejętności praktycznych zmniejsza lęk w trakcie pracy, powoduje, że czujemy się pewniej i możemy uzyskać większą satysfakcję wynikającą z wykonania zawodu. Dlatego ważna jest dla położnej umiejętność przyjęcia porodu w każdej pozycji. – mówiła Magdalena Witkiewicz. W części warsztatowej została podjęta wnikliwa analiza pozycji porodowych w poszczególnych okresach porodu, pokazane zostały manewry, które można wykonać przy braku postępu porodu w II okresie. Ostatnim ważnym punktem szkolenia były ćwiczenia przyjmowania porodu w różnych pozycjach z użyciem fantomu położniczego z praktycznym instruktażem. Ponadto w trakcie szkolenia Barbara Pilucik, dyrektor Przychodni Specjalistycznej św. Zofii w Warszawie wnikliwie zapoznała się z pracą oddziału, jego topografią i sposobem prowadzenia dokumentacji medycznej. Wizyta szkoleniowa zakończyła się spotkaniem z dyrekcją PZOZ, podczas którego prelegentki przekazały cenne wskazówki, za które serdecznie dziękujemy.

+-comments.length-+
  1. admin