Bezpłatne badania przesiewowe raka jelita grubego

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej rozpoczął realizację  PROGRAMU BEZPŁATNYCH BADAŃ PRZESIEWOWYCH DLA WCZESNEGO WYKRYWANIA RAKA JELITA GRUBEGO!

Nasz podmiot leczniczy  znalazł się na liście realizatorów „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego, w zakresie wykonywania BADAŃ KOLONOSKOPOWYCH w systemie oportunistycznym na lata 2016-2018”

Aby wziąć udział w badaniu NIE TRZEBA BYĆ UBEZPIECZONYM.

Należy jednak spełniać warunki kwalifikujące do Programu tj.:

Identyfikacja kandydatów do badań odbywa się przez lekarzy rodzinnych i podstawowej opieki zdrowotnej lub poprzez samodzielne zgłoszenie się do Pracowni Endoskopii (Budynek B – parter Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70).

Do badania kwalifikują się osoby w wieku:

- 50 – 65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego,

- 40 – 49 lat, które mają krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano raka jelita grubego,

- 25 – 49 lat z rodziny z zespołem Lyncha (w tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania z poradni genetycznej).

KRYTERIA WYŁĄCZENIA to:

- objawy kliniczne sugerujące istnienie raka jelita grubego (krew w stolcu, gdy nie ma hemoroidów, anemia, nieuzasadnione chudnięcie, biegunki lub zaparcia, które pojawiły się w ostatnich miesiącach)

- kolonoskopia w ostatnich 10 latach (za wyjątkiem pacjentów z zespołem Lyncha, którym badanie to powinno być powtarzane co 2-3 lata).

Dodatkowe informacje w zakresie bezpłatnych badań kolonoskopii profilaktycznej udzielane są pod numerem telefonu 41 273 93 63.

Warunkiem udziału w programie jest prawidłowe wypełnienie przez pacjenta ANKIETY i przesłanie na adres Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej pocztą, faksem lub dostarczenie osobiście.

Wzór ankiety do pobrania.

ZAPRASZAMY DO SKORZYSTANIA Z PRZEDMIOTOWYCH BADAŃ!

+-comments.length-+
  1. admin