Darmowe testy na COVID-19 bez skierowania!

Wszystkie osoby, które chcą poddać się diagnostyce w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2 mogą skorzystać z bezpłatnych testów antygenowych i to bez konieczności posiadania skierowania lekarskiego. Taką nowość wprowadza dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Punkt poboru materiału biologicznego rusza z dniem 1 lutego 2022 roku. Wymazy pobierane będą w mobilnym punkcie pobrań, czyli w Care Box’ie usytuowanym przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców pracujących w systemach zmianowych punkt będzie czynny siedem dni w tygodniu (także w święta) w godzinach od 8.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 17.00.

Każdy pacjent bezpośrednio przed wymazem będzie zobowiązany do wypełnienia kwestionariusza osobowego, a o wyniku testu antygenowego zostanie poinformowany poprzez wiadomość sms lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Należy podkreślić, że pobrany materiał biologiczny będzie poddany badaniom w Medycznym Laboratorium Diagnostycznym starachowickiego Szpitala znajdującym się w wykazie laboratoriów „covidowych” Ministerstwa Zdrowia.

Serdecznie zapraszamy!

+-comments.length-+
  1. admin
    +-c.author-+ napisał(a)

    +-c.content-+